T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
GAZİANTEP / NİZİP - Abdulhamit Han Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Öğrencimiz Saadet ARSLAN Kick Boks'ta Dünya Şampiyonu

Nizip'li Sporcu Kick Boks'ta Dünya Şampiyonu oldu

Abdulhamit Han Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kick boks sporcusu Saadet Arslan, Dünya Kick Boks Kupası'na damga vurdu. Rakiplerini tek tek eleyen Arslan, dünya şampiyonu oldu.

Türkiye Kick Boks Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan  7. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası heyecanı İstanbul'da yaşandı.

TUYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyona 52 ülkeden 3100'ün üzerinde sporcu katıldı. Türkiye'yi 81 ilden, 1700 sporcunun temsil ettiği organizasyonda Abdulhamit Han Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi rüzgarı esti. 

Abdulhamit Han Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi sadece ülkemizde değil artık Dünya'da da adından söz ettirir hale geldiğini belirten Abdulhamit Han Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Aliye YAŞAR, 

"Sporcularımız ardı sıra aldıkları başarılarla gurur kaynağımız olmaya devam ediyor. Kick Boks Dünya Kupası gibi önemli bir organizasyonda alınan başarı Abdulhamit Han Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ne denli önemli işlere imza atıldığının bir göstergesi. Saadet ARSLAN kardeşimizi, hocalarını ve onu spora yönlendiren ailesini tebrik ediyorum.  

Abdulhamit Han Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi başarılarına hep birlikte sevineceğimiz nice günlere" dedi.
17-05-202217-05-202217-05-2022 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 17.05.2022 - Güncelleme: 17.05.2022 22:59 - Görüntülenme: 161
  Beğen | 6  kişi beğendi